D-Smart Ana Sayfa
Forum Anasayfası Forum Anasayfası > HD-Smart Cihazları & Markalar ve Yazılımları > D-Smart Plus (D-Smart HD PVR)
  Aktif Konular Aktif Konular
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

D-Smart

D smart hd plus cıhazını tek kablo ıle calıstırma

Yanıt Yaz Yanıt Yaz

Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
ruzgarboy Açılır Kutu Gör
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 144

Alıntı ruzgarboy Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: D smart hd plus cıhazını tek kablo ıle calıstırma
    Gönderim Zamanı: 04-Aralık-13 Saat 13:35

merhaba arkadaslar bende d smart hd plus pace marka cıhaz var cıft tunerlı olan cıhaz yanı bulundugum evı degıstırdım yenı evdede ıkı kablo cekemedım yanı cıhazı tek kablo ıle calıstırıyorum kabloyu tuner 1 e taktım yayınları ızlıyorum sorun yok fakat hard diski takınca kanlların bazılarında yada cogunda görüntü alamıyorum sınyal ayarlarını kontrol edın uyarısı cıkıyor yesıl tusa basıyorum aslında cıhaz sınyal alıyor yanı sınyal ve kalıte ıyı durumda ama kanal gostermıyor baska kanala gecıyorum yayın oluyor tekrar alt kanala gecıyorum yayın gelıyor ama sonrakı kanalda yayın olmuyor fakat hard diski sokunce tekrar hersey normale donuyor bunun sebebı ve cozumu nedır bılen varmı yada tek kablo ıle kullanan arkadaslar boyle sorun yasıyormusunuz ?  slmlr
bazen anılara yakısan en guzel mücevher ıkı damla gözyaşıdır...
Yukarı Dön
hakan_netci Açılır Kutu Gör
SMARTY ÜYE
SMARTY ÜYE

Gönderilenler: 203

Alıntı hakan_netci Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: D smart hd plus cıhazını tek kablo ıle calıstırma
    Gönderim Zamanı: 04-Aralık-13 Saat 22:02

Bunun çözümü şudur.Üzerinde 2 tuner var.Yani tunerin birisiyle kanal izliyosun diğeri ile kayıt yapıyorsun.O yüzden öyle.Bir sorun değil.Yapabileceğin şey çanak antene 2 çıkışlı lnb takmak.Böylece tek çanaktan 2 kablo gelecek.Böyle yapmaya mecbursun.
Yukarı Dön
osman karakartal Açılır Kutu Gör
SMARTY ÜYE
SMARTY ÜYE

Gönderilenler: 225

Alıntı osman karakartal Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: D smart hd plus cıhazını tek kablo ıle calıstırma
    Gönderim Zamanı: 04-Aralık-13 Saat 22:23

evet hakan beyin dediği dopru ve iki çift çıkışı tek kabloya bağımlı yaparak izlenir.
başka alternatifi yoktur
Yukarı Dön
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı ruzgarboy Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: D smart hd plus cıhazını tek kablo ıle calıstırma
    Gönderim Zamanı: 04-Aralık-13 Saat 23:56

Orjinalini yazan: hakan_netci

Bunun çözümü şudur.Üzerinde 2 tuner var.Yani tunerin birisiyle kanal izliyosun diğeri ile kayıt yapıyorsun.O yüzden öyle.Bir sorun değil.Yapabileceğin şey çanak antene 2 çıkışlı lnb takmak.Böylece tek çanaktan 2 kablo gelecek.Böyle yapmaya mecbursun.

anladım hakan usta ama ben dıyorumkı tek kablo takılı ıken disk baglamadan sorun yok ama tek kablo takılı diski takıyorum cıhaz karısıyor bazı kanallarda sınyal yok uyarısı verıyor oysakı yesıl tusa bastıgımda sınyaller full gorunuyor yanı aslında kanalların gostermesı lazım ben kayıt tusuna basarsam ızledıgım kanalı kaydetmesı kanal degıstırıncede degısmemesı yada degısırse bıle kaydı durdurması lazım olması gereken bu ama olmuyor buda yazılımdan olsa gerek sımdı humaxx marka cıhazlarada disk takılıyor ve o cıhazlar tek tunerlı yanı yıne diski takınca benım yasadıgım sorunlarımı yasıyacaklar bence degıl tahmınım yazdıgım gıbı olacak sadece izlenilen kanal kayıt olacak ama kayıt yapmazsanda kanallarda sınyal yok uyarısı almayacaklar galıba pacede yazılmdan kaynaklı bır sorun var gıbı benım tahmınlerı.slmlr
Yukarı Dön
SMARTY ÜYE
SMARTY ÜYE

Alıntı hakan_netci Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: D smart hd plus cıhazını tek kablo ıle calıstırma
    Gönderim Zamanı: 05-Aralık-13 Saat 12:29

Dediğin doğru kardeşim ama şöyle bir konu var.
Dsmart Plus cihazında sen izlediğin anda da kayıt yapıyor.Yani izlerken durdurabiliyorsun.O yüzden sen diski taktığın an artık kayıta geçiyor.Diğer kanalı açtığında boşluk oluyor.1 kanalda yayın oluyor diğerinde olmuyor.Yani diğer kabloyuda takmaktan başka şansın yok.Diğer usbdan kayıt yapan cihazlar gibi düşünme.
Yukarı Dön
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderim Zamanı: 05-Aralık-13 Saat 18:04

anladım hakan kardes yanı sen bı kanala bakarken anında dudurup gerı yada ılerı gıdebılıyoruz yanı devamlı bı nevı kayıt yapıyor dıyorsun bu konuda haklısın usb lı kayıt yapan cıhazlarda durum nasıl bılemıyorum onlar nasıl onlarda gerı yada ılerı sarma yok ozaman degılmı.neyse bende ıkıncı kablo cekecegım artık anten pırızıne ıkı kablo ındırecegım aynı yoldan bıraz zor olacak ama ugrasacagım benım bır sorun daha var su anda tek kablo kullanıyorum ondanmı bılmıyorum ama tv yı her actıgımda dıskı gormuyor kayıta basınca diski baglayın ve plus modunda calıstırın uyarısı verıyor acaba dıskmı arızalı benım yoksa cıhazmı bırde gecen yazılım yuklletım ondan sonra bu uyarılar cıkmaya basladı onceden yoktu sende durum nasıl yazılım yukledınmı yakın zamanda.slmlr
Yukarı Dön
SMARTY ÜYE
SMARTY ÜYE

Gönderim Zamanı: 05-Aralık-13 Saat 18:08

Ben hiç yazılım yüklemedim.Yaklaşık yılda 1 defa yazılım güncelleniyor oda otomatik oluyor zaten.Aynen aldığın hata disk takılı olmadığı için.Arızalı değildir.
Yukarı Dön
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderim Zamanı: 05-Aralık-13 Saat 18:13

bence bı guncelleme yap bılıyorsundur belkı ama yazayım yıne fısı cek cıhaz ustundekı yontusunun sagına basılı tut ve fısı tak bekle yenı yazılım yuklenıyor ekranı gelene kadar dugmeye basılı tut gelınce bırak yazılım yuklensın hıc bısey yapmadan bekle yuklenınce kapanıp acılır cıhaz yenı yazılımı alırsın.bendekı disk takılı su anda ısıgıda yanıyor diskin yesil ısıgı ama diski baglayın diyor ama tek kablo var su andada
Yukarı Dön

Yanıt Yaz Yanıt Yaz

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

AvonD-Smart İnternet | Su Borcu Sorgulama