D-Smart Ana Sayfa
Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Wimax (WIMAX & WİMAX & WI MAX) > Bilgisayar dünyası
  Aktif Konular Aktif Konular
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş GirişD-Smart

Ubuntu 17.04 çıktı!

 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
Mesaj
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
_M e T e H a N_ Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye


Kayıt Tarihi: 14-Ekim-11
Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 11

  Alıntı _M e T e H a N_ Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Ubuntu 17.04 çıktı!
    Gönderim Zamanı: 17-Nisan-17 Saat 16:46


Canonical, dünyanın en popüler açık kaynaklı işletim sisteminin (Ubuntu) bir sonraki sürümünün son beta sürümünü yayımladı. Zesty Zapus, Ubuntu 17.04 stabil sürümünün 13 Nisan 2017’de gelmesi bekleniyor. Bu sürüm kısa süreli yayınlanacak ve Ocak 2018’de yeni bir sürüme geçmeniz gerekecek.
İşte Ubuntu 17.04 Zesty Zapus’un tam sürüm programı:

29 Aralık – Alpha 1
26 Ocak – Alpha 2
16 Şubat – Feature Freeze
23 Şubat – Beta 1
9 Mart – UI Freeze
23 Mart – Final Beta
30 Mart – Kernel Freeze
9 Nisan – Deneme Sürümü
13 Nisan – Stabil Sürüm

Unity’yi kullanan amiral gemisi Ubuntu Masaüstünün yanı sıra Kubuntu, Ubuntu GNOME, Lubuntu, Ubuntu Kylin, Ubuntu MATE, Ubuntu Studio, Ubuntu Budgie ve Xubuntu gibi diğer çeşitler de Final Beta sürümünde yer alıyor.

Ubuntu 17.04 özellikleri

Öncelikle Ubuntu 17.04 sürümünün uzun vadeli bir desteğe sahip olmadığını belirtelim. Verilecek destek süresiyse 9 ay olarak belirlenmiş durumda. Ayrıca, geçtiğimiz günlerde duyurusu gerçekleştirilen GNOME’un varsayılan masaüstü ortamı olarak kullanılması durumu da bu sürümde gerçekleşmiş değil ve halen Unity kullanılıyor.
Canonical, yeni sürümde daha çok bulut bileşenlerine odaklı güncellemeler gerçekleştirdiklerini belirtirken bazı dikkat çeken yeniliklerde mevcut. Ubuntu 17.04 artık takas bölümüne ihtiyaç duymuyor ve takas dosyasını varsayılan olarak kullanarak, takas bölümleri için daha az alan kullanıyor. Bu değişiklik günümüz bilgisayarlarının daha fazla RAM miktarı ile gelmesi sayesinde hayata geçirilmiş.
Linux Kernel 4.10 ile birlikte gelen sürüm, AMD Ryzen ve Intel Kaby Lake sistemler için destek sunuyor. Ayrıca oyuncular, MESA 17.0.2 ve X.Org Server 1.19.2’nin dahil edilmesiyle elde edilecek kazanımları fark edecekler.
Ubuntu 17.04 ile birlikte GNOME uygulamaları GNOME 3.24 sürümüne güncellenirken LibreOffice ise şerit arayüzüne sahip 5.3 sürümüne yükseltiliyor. Ayrıca Firefox 52 ve Thunbderbird 45 sürümleri de beraber geliyor. Nautilus dosya yöneticisi ve Terminal emülatör ise 3.20 sürümünde kalmış durumda.


Ubuntu 17.04′ deki Yeni Özellikler

Bir sürü düzeltme ve patch
Yeni yüklemelerde, swap bölümü yerine bir swap dosyası kullanıyor.
Linux Kernel 4.10
Gconf artık varsayılan olarak yüklenmiyor.
Geliştirilmiş donanım uyumluluğu
Firefox, Thunderbird ve LibreOffice gibi varsayılan uygulamalar güncellendi.
32-bit PowerPC desteği
Sürücüsiz yazdırma
Mesa 17 ve X.org Server 1.19
Birlik 8 eylemUbuntu kullanıcıları çok birlik hakkında işitme edilmiştir 8 son birkaç yıldır defa birlik ama 8 hiçbir yerde resmi olarak görüldü. Elbette, var alışkanlıklar sen-ebilmek birlik çalıştırmak8 ubuntu zaten serbest bırakır ama deneysel böyle.
Birlik 8 Birlik masaüstü Ubuntu en yeni sürümüdür ve Ubuntu ile'nın kendi birleştiğinde Mir ekran sunucu . Birlik 8 onun getirdiği önemli çünkü yakınsanma Ubuntu masaüstü tarafına.


Daha fazla enstantane

Ubuntu'nun yeni dağıtım agnostik ek paketler yeni sürümde daha belirgin olacak. Apt yakın zamanda eski yerine k****k o değil, Yine de
Daha?

Bu yazı yazma zamanda, orada değil birçok yeni Ubuntu 17.04 özellikleri görüşmek üzere. Ancak, Daha fazla yeni özellik günlük yapılarında gelmesi Başlarken ben bu makale güncelleme olacak.

Download ya da terfi ettirmek Ubuntu için 17.04

Sen Ubuntu yüklemek için devam tavsiye etmem 17.04 Sadece henüz. Bir geliştirici iseniz ya da yakında çıkacak test Ubuntu yardım etmek istiyorsanız, sen-ebilmek almak belgili tanımlık Ubuntu 17.04 günlük aşağıdaki linkten oluşturur:
Ubuntu 17.04 Günlük yapılar
Hasta'göstermek sen nasıl Ubuntu için yükseltme 17.04 --dan Ubuntu 16.10 Ne zaman belgili tanımlık ilk beta çıktı. Geçerli Ubuntu yükleme şu anda berbat istemiyorum.
Bir şey eklemek?

Ben zaman zaman bu makale güncelleme olacak iken, Yeni rastlamak ne varsa bana hatırlatmak için tereddüt etmeyin Ubuntu 17.04 özellikleri. Şu an için, takviminizi senkronize ile kurulum Ubuntu 17.04 sürüm takvimi
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

    AvonD-Smart İnternet | Su Borcu Sorgulama