D-Smart Ana Sayfa
Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Wimax (WIMAX & WİMAX & WI MAX) > Dizüstü bilgisayar dünyası
  Aktif Konular Aktif Konular
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

D-Smart

KANALLARIMIZ ARTIYOR TEKNİK ALT YAPIMIZ GELİŞİYOR

Yanıt Yaz Yanıt Yaz

Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
admin Açılır Kutu Gör
Admin
Admin

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 7295

Alıntı admin Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: KANALLARIMIZ ARTIYOR TEKNİK ALT YAPIMIZ GELİŞİYOR
    Gönderim Zamanı: 23-Haziran-11 Saat 23:10

D-SMART KANALLARIMIZ ARTIYOR TEKNİK ALT YAPIMIZ GELİŞİYOR

09.Haziran.2011 tarihinde yaptığımız duyuruyla D-Smart kanalları gün geçtikçe zenginleşmektedir.

Bu yapılanma ile beraber hizmet kalitemizi arttırmak amacıyla 27.Haziran.2011 tarihi gece yarısından itibaren TP (transponder) frekans değişikliği yapılacaktır. Bu değişiklik ile HD yayınlarımızın görüntü kalitesinde en az %25 oranında artış sağlanacaktır. Bu oran SD kanallarımızda da gerçekleşecektir.

27.Haziran Pazartesi sabahı itibariyle D-Smart Cihaz ve CAM Modül kullanan bazı kullanıcılarmız “Sinyal Yok” ekranı ile karşılabileceklerdir. Bu problemleri engellemek adına aşağıdaki adımlar izlenmelidir.

D-Smart cihazları:

• D-Smart cihazları Pazar gecesi D-Smart Promo kanalında stand-by konumunda bırakılarak cihazın tüm değişiklikleri alması sağlanır.
  • Eğer D-Smart cihazı frekansı değişen bir D-Smart kanalında ya da Platform dışı bir kanalda kalırsa, Pazartesi sabahı sinyal yok ekranı ile karşılaşılabilir. Bu durumda cihazın gücü kesilip (fişi çekilerek) tekrar sağlanarak problem düzeltilir.

CAM Modül kullanan FTA-CI cihazlar:

Bu cihazlarda Türksat uydusu için tanımlanan bir frekans listesi bulunuyor. Bu cihazlarda yapılan uydu taramaları bu listeye göre yapılacağından yeni TP bulunamayacak ve kanallar eklenemeyecektir. Bunun çözümü için aşağıdaki tedbirler alınmalıdır.

ÖNEMLİ: D-Smart cihazları dışında CAM Modül kullanan FTA-CI abonelerinde oluşabilecek sıkıntılar Aşağıdaki şekilde çözülecektir.

1.       FTA kullanıcı ‘kör tarama’ ile uyduya baştan tarayabilir.

2.       Türksat ile yeni parametreler paylaşıldığı için, FTA cihazlar Türksat’ın yayınladığı NIT tablolarından ‘Network Tarama’ seçeneği kullanılarak tarama yapar ve yeni TP’leri bulabilir.

3.       FTA cihaz menülerine alışkın kullanıcılar, aşağıda verilen yeni TP parametrelerini manuel olarak girerek manuel tarama yapabilir ve kanalları bulabilirler.

CAM ile birlikte sunulan cihazların çoğunda uydudan (konfigürasyon) güncelleme özelliği mevcuttur. Bu sayede Pazartesi sabahı cihazını açan kullanıcılar otomatik olarak yeni TP ve yeni kanalları alır. 

Eski transponderlar:

Turksat 2A, TP12:                            11934Mhz, H, 23000ksps, FEC ¾, 8-PSK

Turksat 2A, TP12:                            11953Mhz, H, 4500ksps, FEC 5/6,  QPSK

Yeni transponder:

Bu iki TP birleştirilerek yerine aşağıdaki parametrelere sahip yeni transponder hayata geçecektir.

Turksat 2A, TP12:                            11936Mhz, H, 27500ksps, FEC 5/6, 8-PSK

Bilginize Sunarız.

Saygılarımızla,

Smile ADSL
www.limitsizinternet.com
---------------------
Dsmart
www.digitaldunyaburada.com
Yukarı Dön
HD PVR BODRUM Açılır Kutu Gör
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 142

Alıntı HD PVR BODRUM Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: KANALLARIMIZ ARTIYOR TEKNİK ALT YAPIMIZ GELİŞİYOR
    Gönderim Zamanı: 23-Haziran-11 Saat 23:17

admin bey hd cihazlara yeni yazılım nezaman yüklenecek? birde hdsmart kullanıcıları için hd plus la değiştirme kampanyası nezaman başlıyacak?teşekürler.   
HDSMARTI HD PLUS PVR İLE DEĞİŞTİR KAMPASININ BAŞLAMASINI BEKLİYORUZ
Yukarı Dön
brkslmt Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 2

Alıntı brkslmt Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: KANALLARIMIZ ARTIYOR TEKNİK ALT YAPIMIZ GELİŞİYOR
    Gönderim Zamanı: 24-Haziran-11 Saat 10:14

peki yabancı kanalların tpsi türk kanallarıyla birleştirilecekmi ? bu olursa süper olur 2. çanak kullanmak istemiyoruz.aynı digitürkteki gibi olsun bu d-smart için bir tercih sebebi olur .Ayrıca hd kanallar platform cihazda geç açılıyor.
Yukarı Dön
hakan tunc Açılır Kutu Gör
Moderatör
Moderatör

Gönderilenler: 1094

Alıntı hakan tunc Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: KANALLARIMIZ ARTIYOR TEKNİK ALT YAPIMIZ GELİŞİYOR
    Gönderim Zamanı: 24-Haziran-11 Saat 13:17

Alt barda D-Smart Promo kanalında bırakın uyarısı çıktığından beri cihazı 1. kanalda açık bırakıyorum. D-Smart gerçekten büyük gelişmelere kaydediyor. İnşallah devamı gelir, Teşekkürler D-Smart.... Big%20smileClap
SERİE A FUTBOL LİGİ SADECE D-SMART EURO FUTBOL HD/SD ve SMART 3D/HD'DE!!!
Yukarı Dön
kairi07 Açılır Kutu Gör
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 128

Alıntı kairi07 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: KANALLARIMIZ ARTIYOR TEKNİK ALT YAPIMIZ GELİŞİYOR
    Gönderim Zamanı: 24-Haziran-11 Saat 20:30

pazargünü yeni yazılımdan bahsediyorsunuzda bu yeni yazılım derken neyi kastediyorsunuz.yeni kanaldan bahsediliyorsa zaten kendiliğinden yükleniyor.yeni yazılım nedir biri açıklasın
Yukarı Dön
efsane@rocky Açılır Kutu Gör
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 193

Alıntı efsane@rocky Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: KANALLARIMIZ ARTIYOR TEKNİK ALT YAPIMIZ GELİŞİYOR
    Gönderim Zamanı: 25-Haziran-11 Saat 21:56

Orjinalini yazan: hakan tunc

Alt barda D-Smart Promo kanalında bırakın uyarısı çıktığından beri cihazı 1. kanalda açık bırakıyorum. D-Smart gerçekten büyük gelişmelere kaydediyor. İnşallah devamı gelir, Teşekkürler D-Smart.... Big%20smileClap
bekleyelim o zaman
Yukarı Dön
Moderatör
Moderatör

Alıntı hakan tunc Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: KANALLARIMIZ ARTIYOR TEKNİK ALT YAPIMIZ GELİŞİYOR
    Gönderim Zamanı: 26-Haziran-11 Saat 13:52

Eveeettt. Büyük gün bugün. Herkes chazını açık bırakmayı unutmasın bu gece.. Kanal sıralamaları değişecek mi acaba yine bilen var mı??
Yukarı Dön
kairi07 Açılır Kutu Gör
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı kairi07 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: KANALLARIMIZ ARTIYOR TEKNİK ALT YAPIMIZ GELİŞİYOR
    Gönderim Zamanı: 26-Haziran-11 Saat 14:32

yeni yazılım derken neyden bahsediyorsunuz.yeni kanallarımı?*onlar zaten kendiliğinden yükleniyor
Yukarı Dön
iskeletor Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Gönderilenler: 76

Alıntı iskeletor Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: KANALLARIMIZ ARTIYOR TEKNİK ALT YAPIMIZ GELİŞİYOR
    Gönderim Zamanı: 26-Haziran-11 Saat 17:21

2. çanağı urastım yapamadım ya hepsi 1 olsun yada bu yabancı kanallar gitsin 
Yukarı Dön
brkslmt Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı brkslmt Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: KANALLARIMIZ ARTIYOR TEKNİK ALT YAPIMIZ GELİŞİYOR
    Gönderim Zamanı: 27-Haziran-11 Saat 11:52

aynen bu kanallar gitsin yada tek uydu olsun..
Yukarı Dön
wolf41 Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 7

Alıntı wolf41 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: KANALLARIMIZ ARTIYOR TEKNİK ALT YAPIMIZ GELİŞİYOR
    Gönderim Zamanı: 01-Temmuz-11 Saat 20:42

dsmart işini bilir,çünkü türkiyenin en iyi digital platformudur...Smile
hayat boş,dsmart izle coşşş...
Yukarı Dön
Moderatör
Moderatör

Gönderim Zamanı: 01-Temmuz-11 Saat 20:50

+1
Yukarı Dön
kairi07 Açılır Kutu Gör
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderim Zamanı: 01-Temmuz-11 Saat 23:14

web sitesinde verilen 3frekansıda hd cihazlara hepsini tektek manuel girecekmiyiz
Yukarı Dön
eskipapaz Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Gönderilenler: 43

Alıntı eskipapaz Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: KANALLARIMIZ ARTIYOR TEKNİK ALT YAPIMIZ GELİŞİYOR
    Gönderim Zamanı: 01-Temmuz-11 Saat 23:22

gelişmeler devam ediyor anlaşılan
Yukarı Dön
Moderatör
Moderatör

Gönderim Zamanı: 02-Temmuz-11 Saat 13:42

Orjinalini yazan: kairi07

web sitesinde verilen 3frekansıda hd cihazlara hepsini tektek manuel girecekmiyiz

Konu açmıştım bakabilirsin, Genel Konularda...
Yukarı Dön
murat160 Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 1

Alıntı murat160 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: KANALLARIMIZ ARTIYOR TEKNİK ALT YAPIMIZ GELİŞİYOR
    Gönderim Zamanı: 12-Haziran-12 Saat 17:24

Sayın modulatör. Ben yurt disindan kullanıyorum. HD kutum var. İlk önce kaç uydula izlemem gerekiyor. 2. Bazı HD kanallarımı izleyemiyorum( kanal d HD , trt1 HD gibi). 3. Çoğu yabancı kanalları izleyemiyorum. 4. Spor paketine ve aile paketine nasıl üye olabilirim. Saygilar
Herşey güzel olacak
Yukarı Dön
Sami Abi Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 16

Alıntı Sami Abi Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: KANALLARIMIZ ARTIYOR TEKNİK ALT YAPIMIZ GELİŞİYOR
    Gönderim Zamanı: 26-Ekim-12 Saat 17:52

Orjinalini yazan: murat160

Sayın modulatör. Ben yurt disindan kullanıyorum. HD kutum var. İlk önce kaç uydula izlemem gerekiyor. 2. Bazı HD kanallarımı izleyemiyorum( kanal d HD , trt1 HD gibi). 3. Çoğu yabancı kanalları izleyemiyorum. 4. Spor paketine ve aile paketine nasıl üye olabilirim. Saygilar

Merhaba,Kanalları Düzeltmek İçin Müşteri Hizmetlerini aramalısınız.en iyisini onlar bilir.Ayrıca Aile Ve Spor Paketi Kalktı.Spor eskiden vardıda aile varmıydı hatırlamıyorum.Paketler:Giriş,Eğlence,Maxi,Full Ek Paketler:Sinema TV,NET+TV
Yukarı Dön
Davut01 Açılır Kutu Gör
SMARTY ÜYE
SMARTY ÜYE

Gönderilenler: 223

Alıntı Davut01 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: KANALLARIMIZ ARTIYOR TEKNİK ALT YAPIMIZ GELİŞİYOR
    Gönderim Zamanı: 19-Ocak-13 Saat 08:32

KANALLARIMIZ ARTIYOR TEKNİK ALT YAPIMIZ GELİŞİYOR.Ama ne kafile bazı üyeler şikayetçi oluyor
Konya sana sesleniyorum,Konya
Yukarı Dön
fun2u Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı fun2u Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: KANALLARIMIZ ARTIYOR TEKNİK ALT YAPIMIZ GELİŞİYOR
    Gönderim Zamanı: 03-Eylül-13 Saat 10:43

KANALLARIMIZ ARTIYOR TEKNİK ALT YAPIMIZ GELİŞİYOR.Ama ne kafile bazı üyeler şikayetçi oluyor    
Yukarı Dön
zekai Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 1

Alıntı zekai Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: KANALLARIMIZ ARTIYOR TEKNİK ALT YAPIMIZ GELİŞİYOR
    Gönderim Zamanı: 13-Aralık-13 Saat 20:59

SLM HERŞEYİNİZ DEĞİŞİYOR YAYINLARINIZDAN BELLİ OLUYOR BENİM UYDU ALICIM AYDA BİR DEFA SİNYAL YOK MODUNA GEÇİYOR ARIZA İÇİN TLF. AÇIYORUZ KABLOYU ÇIKAR ONU TAK BUNU YAP DERKEN BİR VEYE İKİ DEFA DÜZELDİ BUGÜNDE AYNI İŞLEMLER TEKRAR DÜZELMEDİ SERVİS VE 30 TL NASIL ALT YAPINIZ VAR BENCE ARIZALI BİR ALT YAPINIZ VAR ÖNCE BUNLARI DÜZELTİN. YARIN SERVİS GELECEK SERVİS NE DİYECEK BİLİNMİYOR UYDU ALICIMIN BORCU BİTMEDEN ARIZA VE 30 TL NASIL BİR TEZGAH BAKALIM BUGÜN TV SİZ GEÇİRECEĞİZ
Yukarı Dön
Salih demircioğlu Açılır Kutu Gör
Adviser Smart
Adviser Smart

Gönderilenler: 1663

Alıntı Salih demircioğlu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: KANALLARIMIZ ARTIYOR TEKNİK ALT YAPIMIZ GELİŞİYOR
    Gönderim Zamanı: 13-Aralık-13 Saat 23:15

TV siz bir gün sonrası ve servis sonrası bilgileri bizimle paylaşmanızı iğstteyeceğim sizden ama acaba burada arızada teknik servisin güçünü görmek istiyorum bir taraftan

bilgilendirmede paylaşımınızı bekliyorum
kolay gelsin
Yukarı Dön

Yanıt Yaz Yanıt Yaz

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

AvonD-Smart İnternet | Su Borcu Sorgulama