D-Smart Ana Sayfa
Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Wimax (WIMAX & WİMAX & WI MAX) > Bilgisayar dünyası
  Aktif Konular Aktif Konular
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş GirişD-Smart

USB Bellekten Windows 10 Yükleme

 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
Mesaj
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Salih demircioğlu Açılır Kutu Gör
Adviser Smart
Adviser Smart


Kayıt Tarihi: 17-Mayıs-10
Konum: Eskişehir
Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 1590

  Alıntı Salih demircioğlu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: USB Bellekten Windows 10 Yükleme
    Gönderim Zamanı: 04-Ağustos-15 Saat 00:35


Microsoft, yeni işletim sistemi Windows 10 için köklü bir yeniliğe gidiyor. Windows 10, DVD sürümünün yanında USB belleklerde de satılacak. Gelişmelerdeki önemli detaylar


Windows 10 güncellemesinin yayınlanmasına sayılı günler kaldı. Kademeli olarak dağılacak olan Windows 10 güncellemesini, Windows 7, Windows 8ve Windows 8.1 sahipleri ücretsiz olarak yükleyebilecek. İlk defa Windowsplatformuna geçecek olanlar için ise ilerleyen aylarda Windows 10 kutulu versiyonu raflardaki yerini alacak.
Son zamanlarda satışa sunulan Windows sürümlerinin kutulu versiyonlarıDVD şeklinde olmuştu. Microsoft bu alışagelmiş düzeni Windows 10 ile bozmaya niyet etmiş gibi görünüyor. Gelen son bilgilere göre Windows 10’un DVD sürümünün yanında USB bellek sürümü de olacak. Peki, Microsoft neden USB belleklere geçiş yapmak istiyor?
Bu sorunun cevabı ise çok kolay. DVD artık günümüzde pek tercih edilmiyor ve yeni nesil dizüstü bilgisayarlarda DVD sürücüsü bulunmayabiliyor. Özellikle mini-PC olarak nitelendirilen dizüstü bilgisayarlarda boyutlardan tasarruf etmek için DVD sürücüsüne yer verilmiyor. Microsoft da bu durumu göz önünde bulundurarak Windows 10 USB Bellek sürümlerini satışa sunacak.
Windows 10 Fiyatı Ne Kadar?

Amerika’da 119 dolara satılacak olan Windows 10 Home USB Flash Drivekutularının içerisinde Windows 10 ISO dosyasının yüklü olduğu bir USB bellek bulunacak. Kullanıcılar USB bellek sayesinde; kutuda bulunanWindows 10 Key girerek direkt olarak Windows 10 temiz kurulumyapabilecek.Windows 10 USB Flash Drive sürümünün Türkiye’de de satışa sunulacağı tahmin ediliyor. Bakalım Microsoft bu hamlesi ile dizüstü sahiplerinin beğenisini kazanabilecekmi mi?
Yukarı Dön
Salih demircioğlu Açılır Kutu Gör
Adviser Smart
Adviser Smart


Kayıt Tarihi: 17-Mayıs-10
Konum: Eskişehir
Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 1590

  Alıntı Salih demircioğlu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: USB Bellekten Windows 10 Yükleme
    Gönderim Zamanı: 04-Ağustos-15 Saat 00:42


Microsoft’un, merakla beklenen güncellemesi Windows 10 geçtiğimiz günlerde çıkışını gerçekleştirdi. İlk gününde 14 milyon indirme rakamına ulaşan Windows 10, yeni bir rekora imzasını atmıştı. Windows 7, Windows 8 ve Windows 8.1 sahipleri ücretsiz olarak direkt Windows 10’a yükseltme yapabiliyor. Ancak Windows 10 yükseltmesi; sistemdeki bilgilerinizi ve ayalarınızı koruyarak gerçekleşiyor.
Windows 10 temiz kurulum olmadığı için bazı kullanıcılar sistematik sorunlar ile karşılaştı. Peki, sorunsuz Windows 10 temiz kurulum nasıl yapılır? Bu sorunun birden fazla cevabı var. Biz en güvenilir ve en temiz olan USB Bellekten Windows 10 Yükleme yöntemi ile bu işlemi nasıl gerçekleştireceğinizi adım adım anlatacağız.
Adım Adım USB Belleğe Windows 10 İndirme

1. Adım: Windows 7/8/8.1 yüklü PC’nize Windows 10 medya aracınıindirin. Windows 10 medya aracının 32 Bit ve 64 Bit sürümlerini buradanseçip indirebilirsiniz.
2. Adım: Windows 10 medya aracını çalıştırın. Uygulama açıldığında size 2 seçenek sunacak. “Başka bir bilgisayar için yükleme medyası oluştur” seçeneğini seçin ve ilerleyin.3. Adım: Windows 10 dil, mimari ve sürüm seçme ekranında PC’nize uygun opsiyonları seçin ve ilerleyin.
4. Adım: Bu adımda en az 4GB boyutundaki USB Belleğinizi PC’ye takın ve “USB flash sürücü” seçeneğini işaretleyip ilerleyin.5. Adım: Windows 10 indirme işlemi başlayacak. Yaklaşık 3GB boyutunda bir indirme işlemi gerçekleşecek. İşlem bittiğinde uygulama uyarı verecektir. USB belleğinizi PC’den çıkartmayın

Yukarı Dön
Salih demircioğlu Açılır Kutu Gör
Adviser Smart
Adviser Smart


Kayıt Tarihi: 17-Mayıs-10
Konum: Eskişehir
Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 1590

  Alıntı Salih demircioğlu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: USB Bellekten Windows 10 Yükleme
    Gönderim Zamanı: 04-Ağustos-15 Saat 00:54Adım Adım USB Bellekten Windows 10 Yükleme

1. Adım: PC’nizi yeniden başlatın ve BIOS ayarlarına girin. BIOS ayarı klavye kısayolu farklılık gösterdiği için bu adımda sizin PC’nize uygun BIOS tuşunu araştırmanız gerekiyor.
2. Adım: BIOS’da Boot Settings bölümüne tıklayın ve “1st Boot Device” kutucuğunu “USB” olarak seçin.

3. Adım: BIOS ayarlarını kaydedin ve PC’yi yeniden başlatın.
4. Adım: PC başlatma ayarı USB olduğu için direkt olarak Windows 10 ISOdosyasının indiği USB Bellek devreye girecek ve karşınıza Windows 10 yükleme ekranı açılacak.
5. Adım: Windows 10 yükleme ekranında ister dosyalarınızı ve ayarlarınızı silerek temiz kurulum yapabilir, isterseniz de bu seçenekleri koruyarakWindows 10 Yükseltme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.
6. Adım: Windows 10 yükleme ekranında Windows 10 Lisans Anahtarıgirmeniz gerekiyor. Eğer yükseltme yapacaksanız bu adımı atlamanız gerekiyor. Windows 10 Lisans Anahtarı varsa girerek de yükleme işlemine devam edebilirsiniz.
7. Adım: Windows 10 kurulumu bittikten sonra sizi ayarlar menüsü karşılayacak. Ayarları kullanımıza göre seçerek Windows 10 kurulumişlemini tamamlayabilirsiniz.
Not: Eğer BIOS’da hızlı başlatma özelliği varsa, bu seçeneği pasif hale getirmeniz gerekiyor. Aksi takdirde Windows 10 kurulumunda sorun çıkabiliyor.


Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

    AvonD-Smart İnternet | Su Borcu Sorgulama